برای هزار و یکمین بار « پست هام نباید طولانی بشه » پس یک موضوعی رو که قولش رو داده بودم امروز و یک پست دیگه که باز هم قولش رو داده بودم در روزهایی که خواهد آمد حتمآ می نویسم . 

یکی از دوستان نوشته بود که متآسفانه کارت سوخت موتورش رو گم کرده . که من و همه دوستان در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی صبر جمیل برای ایشون آرزومندیم .

بله بله . واقعآ یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیا بعد از سینما رفتن و عکس گرفتن و طرح کشیدن و خرمالو خوردن موتور سواریه ... وای نمی دونی باد که می خوره به صورت آدم چه کِیفی داره ... دیگه سر پیچ ها رو که نگو . اصلآ به خاطر وجود نازنین همین موتور بود که دایی جان بعد از سهمیه بندی پرشیا ش رو خوابوند تو پارکینگ خاک بخوره و موتور جان عزیزش رو استفاده می کنه . بعد هم هی منو سوار می کنه و من خوشحال می شم ...

خوب بگذریم دیگه . در جواب شما دوست عزیز باید بگم اگه بخوای از راه قانونی وارد عمل بشی کار خاصی نمی تونی بکنی . اما ترفند های خاصی داره که بچه مچه ها نباید یاد بگیرن . فردا پس فردا همه خلاف می شن بعد که گرفتنشون تو بازداشتگاه ازشون می پرسن کی این کارا رو بهتون یاد داده و بعد که پلیس ها منو شناسایی کردن منو می گیرن بعد من از درس و مشقم می مونم ... ( باز هم بگذریم ) پس لطفآ آموزه های منو به ۱- بچه مچه ها ۲- اراذل و اوباش ۳- از تحصیل ماندگان و ۴- ناظممون انتقال ندین.

راه حل اول استفاده از بند پ می باشد . اگر کسی رو داشته باشین که بتونه هوای شما رو داشته باشه و سه سوته کارت المثنی براتون بگیره خیلی عالیه ولی خوب دیگه امکانات بند پ شامل حال همه نمی شه و فقط قشر خاصی رو در بر می گیره . راه دوم خیلی دم دست و در عین حال صعب الاستفاده ست . می پری تو ایستگاه اتوبوس با یه بلیت در دست اولآ اینکه به گسترش فضای سبز کمک می کنی و دوم آنکه بعد از رویش علف زیر پات که آقای اتوبوس افتخار دادند و تشریف آوردن سه سوته می پری تو اتوبوس ولی آقای راننده ۲۰ سوته تو رو می رسونه به محل مورد نظر . راه حل سوم خیلی خلافه باید مواظب باشی هنگام ارتکاب جرم از چشم آقا پلیسه محفوظ باشی . چی کار می کنی ؟ می ری وایمیستی تو پمپ بنزین با قیافه ی خیلی مثبت . هرچه هوا تاریک تر باشه بهتره چون در تاریکی شب از چشم تیز بین آقایون نیروی انتظامی در امان تَری . بعد از اینکه یک موتور سوار از دور پیدا شد تو هیچ عکس العملی نشون نمی دی و به علف های زیر پات که در طی یکی دو ساعت اخیر سبز شده خیره می شی موتور سوار یواش میاد درِ گوشِت می گه : چقدر می خوای ؟ در اینجا تو اصلآ لازم نیست هول کنی و بترسی . چون منظور بنده خدا مواد مخدر نیست که ! منظورش بنزینه . تو هم بدون این که حرکت اضافه انجام بدی مثلآ می گی ۱۰۰ لیتر یا هر چقدر که می خوای بعد یواشکی کارت سوختش رو بهت می ده تو هم باک رو پر می کنی و میری فقط حواست به پمپ بنزینیه باشه که نامردی نکنه و زیر آبتون رو نزنه . و اما راه حل آخر که نه خلافه و نه اینقدر دنگ و فنگ داره . خط ۱۱ بهترین و سالمترین وسیله حمل و نقل عمومی که بارها امتحان پس داده و از همه نظر مورد تآیید این جانب می باشد .

راستی دوست عزیز اگه از طرف سازمان حفاظت محیط زیست به خاطر رویاندن علف سبز در پمپ بنزین و ایضآ ایستگاه اتوبوس جایزه ای چیزی گرفتی نصف نصف ها . تقدیر نامه اش مال تو  اگر هم سکه ای چیزی دادن برای من .  باشه ؟؟؟